OSGB

Biz

Bir Wellpoint Sağlık Güvenlik Çevre Hizmetleri Grubu Kuruluşu Platform OSGB,
2007’de kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve lider kurumsal iş güvenliği ve çalışan sağlığı uzmanlık firmasıdır.

15 bölge müdürlüğünde, 68 kentte, 600’e yakın çalışanı ile Türkiye’de yüzlerce kurumsal şirkete, ihtiyaca göre tasarlanmış projelerle tam hizmet vermektedir.

Grubumuzun uzmanı olduğu tüm hizmetleri, proje ihtiyaçlarına göre koordine eden lokomotif şirketimiz Platform OSGB’dir.

İşinizin güvenliğini kişilere değil, köklü bir “kuruma” emanet edin, verimlilik kaybı yaşamayın.

Amacımız

  • Çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortam sağlamak,
  • Çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak,
  • İş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek,
  • İşyerlerindeki riskleri tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirgemek,
  • Oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak,
  • Çalışma verimini arttırmak.

İşimiz

Devamlı olarak en az 50 işçi çalıştıran işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek üzere işyeri sağlık ve güvenlik birimi kurulur. Bu birim en az bir işyeri hekimi ve sanayiden sayılan işlerin yapıldığı işyerlerinde ise işyeri hekimiyle beraber en az bir iş güvenliği uzmanından oluşur.

Bu yükümlülük, Çalışma Bakanlığı’nın ilgili müdürlüğünce yetkilendirilmiş Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri’nden tamamı veya bir kısmı alınarak da yerine getirilebilmektedir.

Platform OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi bu anlamda yükümlülüğü olan firmalar için kurumsal çözüm ortağıdır. Bulundurması zorunlu olan İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı şirketimiz tarafından görevlendirilmekte ve firmanın çalıştırdığı işçi sayısına oranla yönetmelikte belirtilen sürelerde hizmet vermektedir.

Konularında uzman ekiplerimiz; hizmetin sunulmasıyla birlikte firma içinde alınması gerekli tedbirleri ve uyulması gereken tüm kuralları raporlar doğrultusunda firmaya sunar. Özel hazırlanan iç yönetmelik ve talimatlarla güçlendirilen personel eğitimlerini organize eder.

Hizmet verilen firmalara özel hasta takip programı ile çalışanların tüm sağlık süreçleri kayıt altına alınır ve kişiye özel takip sistemi oluşturulur. Bu sayede çalışanların sağlık performansları kolayca takip edilebilmekte ve çözümler üretilmektedir.